Prečo PHERUN?

Možno sa pýtate prečo PHERUN! 

Názov našej značky PHERUN je odvodený od slova Perún, staroslovanského boha hromov a bleskov. Ako boh plodnosti šíril žiaru letného slnka, rozháňal mraky a roztápal sneh. 

Jeden múdry človek raz povedal, "národ bez tradícii, vlastnej kultúry a zabudnutej historie umiera", a preto sa snažíme pripomínať si to aj pri takýchto maličkostiach, ktoré dokážu veľke veci. Preto Vám želáme, aby Vás Pherun na Vaších cestách, aj necestách ochraňoval a naše ponožky Vám túto cestu dochutili pocitom sucha a čistoty.

(zdroj. Wikipedia)  

 

Naša značka

Turistické ponožky PHERUN sú chráneným dizajnom Patrika Minára a vytvorené boli pre všetkých tých, ktorí si chcú aj naďalej vychutnávať prechádzky prírodou pohodlne a bezstarostí. Všetky ponožky PHERUN sú vyrábané na Slovensku, alebo v EU.   

Všetky naše ponožky boli inšpirované prírodou, alebo dejinami. Paleta farieb, ktorú sme použili pri výrobe týchto jedinečných ponožiek vychádza z originálnych fotografii Patrika Minára.

V čom sú naše ponožky výnimočné?

Určite sa Vám neraz stalo, že pri túre, hubačke, alebo aj pri jednoduchej prechádzke po lese sa Vám do topánky dostal kamienok, konárik, jednoducho neželaný otravník. Práve preto a pre Vás sme vyrobili tieto ponožky PHERUN, ktoré majú jedinečný a zároveň chránený dizajn.

Všetky výtvarné návrhy ponožiek pochádzajú z dielne Prešovskej výtvarníčky Ivany Pančákovej.