Pherun - rady a odporúčania

V prípade, že ste si už naše ponožky zakúpili, začo Vám z celého srdca ďakujeme a nesmierne sa tešíme, je dobre vedieť niečo o našich ponožkách, o ich údržbe, ako ich správne nahodiť a možných zmenách pri ich používaní.


Ponožky PHERUN sú navrhnuté a vyrábané na Slovensku. Je to jedinečný slovenský výrobok.

Keďže, aj my máme radi prírodu a záleží nám na každom jej kúsku, všetky naše obaly sú  recyklovaných materiálov.

1. Ponožky Pherun sú určené pre vyššiu turistickú obuv. Pracujeme aj na verzii pre kotníkové turistické alebo trekingové topánky. Veríme, že už čoskoro Vám ich budem môcť ponúknuť v našom e-shope.

2. Pri ošetrovaní ponožiek dbajte na to, aby ste naozaj dodržiavali odporúčanú teplotu prania max. do 40℃. 

3. Ochranný golier na ponožke sa môže po prvom vypraní skrátiť aj o 2cm, je to normány jav a počítali sme s tým už pri ich výrobe. V žiadnom prípade ich nedávajte do sušičky na prádlo!

4. Pri chôdzi v hlbšom a hlavne primrznutom snehu je možné, že sa Logo, Vzor alebo Text Pherun trocha rozstrapkajú. Je to z dôvodu použitia jemnejších nití, ktoré sú menej odolné voči oderu. 

Nižšie si môžete pozrieť, ako správne nasadiť ochranný golier na topánku

Podľa našich skúseností je najideálnejšie nasadenie ochranného goliera na topánku také, že miesto, v ktorom sa spája golier s ponožkou, sa nachádza tesne nad vrchnou hranou topánky a všetok materiál goliera je natiahnutý na topánke. Iba v tomto prípade zabezpečíte, aby sa golier počas chôdze nevyťahoval nad topánku.

Samozrejme, potešíme sa každej Vašej reakcii (Instagram, Facebook) na ponožky Pherun a uvítame aj zaujímavé nápady a postrehy. Vyrábame ich pre Vás a záleží nám na Vašej spokojnosti.